Czapki na rower

Większość sportów letnich nie wymaga używania nakryć głowy z wyjątkiem takich jak:

  • golf,
  • tenis, czy
  • kolarstwo.
    Do golfa i tenisa preferuje się używanie typowych czapek z dość dużym daszkiem, natomiast w kolarstwie, nakrycie głowy to zupełnie inny model czapki.

Czapka na rower

W okresie sezonu letniego, kolarze używają czapek na rower zasadniczo w jednym celu – osłonięcia oczu przed słońcem, oraz zapobieganiu spływaniu potu na niższe partie twarzy. Czapka na rower jest wyprodukowana z cienkiego, ale elastycznego materiału, ma opływowy kształt dzieki czemu dobrze przylega do głowy, a także jest zaopatrzona w krótki, wszyty pod odpowiednim kątem daszek, który doskonale ocienia górną część twarzy.
Czapki kolarskie mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę – można je bez problemu założyć pod kask rowerowy, niezbędny podczas kolarstwa wyczynowego i zawodowego.

Czapki rowerowe zimowe

Ponieważ kolarstwo może być również uprawiane zimą i chłodną porą roku, istnieją również modele czapek kolarskich zimowych, wyprodukowanych z tkanin chroniących przed zimnem, dobrze przylegających do głowy oraz niepowodujących przegrzewanie się skóry głowy.
Czapki te, podobnie jak czapki letnie, można również założyć pod kask, zwiększając bezpieczeństwo jazdy na rowerze.

Niektóre modele czapek posiadają elementy odblaskowe, pozwalające na jazdę w porze nocnej lub w czasie słabej widoczności i małej przejrzystości powietrza.