Jak odpowiednio zabezpieczyć dłonie na rowerze?

rękawiczki zimowe

Każdy rowerzysta doskonale wie, jak bardzo ważne dla jazdy na rowerze są dłonie. Nie tylko pozwalają one hamować i zmieniać biegi, lecz także wykorzystywane są oczywiście do kierowania rowerem. Żeby jednak dłonie zawsze były w dobrej kondycji, koniecznie trzeba pamiętać o tym, że muszą one być wyposażone w rękawiczki rowerowe zimowe lub letnie. W zależności od panujących warunków pogodowych.

Zabezpieczenie w lecie

Wiele osób uważa, że rękawiczki zimowe to jedyne, w które powinie być wyposażony rowerzysta. Że tylko przy ujemnych temperaturach grozi im niebezpieczeństwo. Jest to oczywiście duży błąd, ponieważ wysoka temperatura i silne nasłonecznienie także stanowi nie mniejsze zagrożenie niż duży mróz.
Ochrona dłoni w czasie lata powinna sprowadzać się przede wszystkim do odpowiedniego osłonięcia skóry dłoni przed silnymi promieniami słońca, lecz także do ochrony przed generowanym potem. Dlatego też rękawiczki powinny być z jednej strony bardzo przewiewne, lecz z drugiej szczelnie oplatać całą dłoń.

Zabezpieczenie w zimie

Rękawice zimowe to zupełnie inna bajka niż te letnie. Muszą one bowiem być nie tylko odpowiednio grube i ciepłe, aby zabezpieczać dłonie przed bardzo silnym mrozem i wiatrem, lecz także odpowiednio dobrze przylegać do dłoni, żeby nie było możliwości dostawania się do wnętrza rękawiczek np. śniegu, ale jednocześnie muszą być komfortowe i pozwalać zachować pełny zakres ruchu dłoni. W końcu nadal muszą one zmieniać biegi lub też hamować, a to w zwykłych, grubych rękawicach nie będzie zwyczajnie możliwe.
Wybór zatem nie będzie prosty, jednak odwiedzając jeden z wielu sklepów rowerowych, z pewnością uda się odpowiedni model rękawic kupić. Bardzo ważne jednak przed zakupem jest to, aby przymierzyć je na własnych dłoniach. Z wyglądu i zapewnień sprzedawcy może nic nie pozostać, gdy okażą się jednak niewłaściwe dla osobistego gustu danego rowerzysty.