Jak przygotować się do maratonu MTB

MTB, czyli maraton, który polega na ściąganiu się kolarzy na różnych nawierzchniach, profilach. Ma charakter typowo wytrzymałościowy.

Wielu początkujących kolarzy chce wystąpić w MTB, ale większość z nich nie wie jak się za to zabrać. Jakie dobrać akcesoria, jak przygotować się do takiego wysiłku, jaką suplementację stosować? To tylko kilka z pytań, które nurtują te osoby.

Najpierw trzeba zabrać się za dobór akcesoriów.
Nie potrzebna jest tu, tak jak w wyścigach szosowych duża aerodynamika, zawrotna prędkość, więc możecie na wstępie zrezygnować ze obcisłych koszulek i spodenek, bo najprościej mówiąc, nie są one do niczego potrzebne. Za to zaopatrzyć trzeba się w kask, wytrzymały, stosunkowo lekki i pojemny plecak, w którym będą znajdowały się rzeczy niezbędne, a także niektóre części zapasowe do roweru, ale dokładniej o częściach zapasowych powiem później. Skarpetki kolarskie to kolejny element, w który powinieneś się wyposażyć jeśli chcesz przebywać długie dystanse rowerem. Trzeba też odróżnić zwykłe skarpetki rowerowe od kompresyjnych. Skarpetki rowerowe są dla osób, które mają problem z nadmiernym poceniem się, a dopiero skarpetki kompresyjne mają znaczenie w MTB. Skarpetki kolarskie tego typu mają pozytywny wpływ na zmęczenie mięśni, poprzez zniwelowaniu ich wibracji do minimum, a także już po skończonym wysiłku będą poprawiać jakość i szybkość regeneracji mięśnia i przyczyni się do braku bólu w tych okolicach.

To już koniec. Ten krótki tekst powinien wystarczająco przybliżyć Ci jak przygotować się do maratonu MTB.