Jak przygotować się do maratonu MTB

MTB, czyli maraton, który polega na ściąganiu się kolarzy na różnych nawierzchniach, profilach. Ma charakter typowo wytrzymałościowy.

Wielu początkujących kolarzy chce wystąpić w MTB, ale większość z nich nie wie jak się za to zabrać. Jakie dobrać akcesoria, jak przygotować się do takiego wysiłku, jaką suplementację stosować? To tylko kilka z pytań, które nurtują te osoby.

Najpierw trzeba zabrać się za dobór akcesoriów.
Nie potrzebna jest tu, tak jak w wyścigach szosowych duża aerodynamika, zawrotna prędkość, więc możecie na wstępie zrezygnować ze obcisłych koszulek i spodenek, bo najprościej mówiąc, nie są one do niczego potrzebne. Za to zaopatrzyć trzeba się w kask, wytrzymały, stosunkowo lekki i pojemny plecak, w którym będą znajdowały się rzeczy niezbędne, a także niektóre części zapasowe do roweru, ale dokładniej o częściach zapasowych powiem później. Skarpetki kolarskie to kolejny element, w który powinieneś się wyposażyć jeśli chcesz przebywać długie dystanse rowerem. Trzeba też odróżnić zwykłe skarpetki rowerowe od kompresyjnych. Skarpetki rowerowe są dla osób, które mają problem z nadmiernym poceniem się, a dopiero skarpetki kompresyjne mają znaczenie w MTB. Skarpetki kolarskie tego typu mają pozytywny wpływ na zmęczenie mięśni, poprzez zniwelowaniu ich wibracji do minimum, a także już po skończonym wysiłku będą poprawiać jakość i szybkość regeneracji mięśnia i przyczyni się do braku bólu w tych okolicach.

To już koniec. Ten krótki tekst powinien wystarczająco przybliżyć Ci jak przygotować się do maratonu MTB.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *