Licznik rowerowy Sigma a bezpieczeństwo

Istnieją niezbędne gadżety, które powinien mieć każdy rower, bo w przeciwnym razie nie będzie bezpieczny. Może liczniki rowerowe nie są konieczne do bezpiecznej jazdy, ale zdecydowanie ułatwiają planowanie tras oraz są nieocenione przy przygotowywaniu indywidualnych treningów.

Licznik, który będzie przede wszystkim pokazywał aktualną prędkość, może mieć istotny wpływ na bezpieczeństwo. Nie zawsze, w szczególności podczas zjeżdżania z górki, kolarz ma świadomość jak wzrasta jego prędkość. Kilka cennych sekund może uchronić przed wypadkiem i jego nieprzyjemnymi skutkami.

Poza tym warto, aby miał funkcję liczenia średniej prędkości, odległości jaką przejechano oraz czasu jazdy. Te informacje ułatwią planowanie tras a bardziej ambitni mogą przygotowywać cały plan treningowy.

Dobrze, żeby liczniki rowerowe miały także zwykły zegarek, który umożliwi pozwoli nam na bieżąco kontrolować godzinę bez konieczności zatrzymywania się i sprawdzania pory na zegarku lub komórce. Ta funkcja eliminuje także pokusę by sprawdzać porę na innych urządzeniach podczas jazdy co jest oczywiście niebezpieczne i nigdy nie należy tego robić! Z dodatkowych funkcji warto upewnić się, że jest także przebieg roweru. Dla tych, którzy lubią dbać o swój rower to cenna informacja ponieważ łatwiej zaplanować konserwację i wymianę elementów eksploatacyjnych.

Licznik rowerowy Sigma to dobry wybór zarówno dla zaawansowanych rowerzystów, jak i dla początkujących kolarzy. Liczniki rowerowe Sigma posiadają zróżnicowane modele w różnych przedziałach cenowych.