Moda na bieganie

Bieganie przeżywa ostatnio boom. Cała niemal Polska jak długa i szeroka biega tam i z powrotem. Organizowane są zawody dla amatorów i zawodowców. Można wystartować w półmaratonie i maratonie. Podczas takich biegów jak i podczas zwykłych treningów, bardzo ważne są akcesoria do biegania i odpowiednia odzież biegowa.

Biegowa odzież

Doskonale sprawdzają się materiały syntetyczne, z których jest wykonana odzież sportowa. Przede wszystkim mają one właściwości termoaktywne, które pozwalają na odprowadzenie nadmiaru wilgoci na zewnątrz, nie wnikanie jej do materiału i tym samym utrzymanie i zachowanie stałej temperatury ciała. Sportowcom uprawiającym bieganie są dedykowane specjalne techniczne koszulki biegowe, legginsy i bluzy do biegania. Bluzy muszą być wygodne, ciepłe i przylegające do ciała, ale pozwalające na swobodne ruchy podczas biegu. To jest najważniejsze ich zadanie.

Biegaj z pasem

Ważnym elementem stroju biegacza są dodatkowe akcesoria do biegania takie jak: zegarki, pulsometry, czapki, rękawiczki czy pasy do biegania. Specjalistyczny pas do biegania jest koniecznym elementem wyposażenia biegacza. Tu schowany będzie telefon komórkowy, klucze do domu, do samochodu i wiele innych drobiazgów. Pas do biegania nie powinien się przemieszczać. Zabezpieczeniem jest jego regulacja. Idealny pas do biegania ma jeszcze miejsce na bidon, który jest niezbędny podczas biegów i treningów w upalne, letnie dni.