Oświetlenie rowerowe – zapewnij sobie bezpieczeństwo na drodze

Jako, że rowerzyści również są aktywnymi uczestnikami ruchu, to winni oni przestrzegać przepisów drogowych, które obwiązują kierowców samochodowych. Zapewnienie bezpieczeństwa na drodze to podstawa, jeśli ktoś nie chce skończyć z mandatem w dłoni czy też paść ofiarą bądź też być sprawcą wypadku.

Niezawodne oświetlenie rowerowe
Oświetlenie rowerowe, a szczególnie to przednie, można podzielić na dwie główne kategorie, czyli sygnalizacyjne i oświetlające. W skład pierwszej grupy wchodzą wszelkiego rodzaju małe lampki, czyli pchełki, które świecą przeważnie jedną czy dwoma diodami. Jako, że mają one niewielkie rozmiary, są one zasilane znanymi z zegarków bateriami. Stawiając na lampki sygnalizacyjne, do wyboru są przeważnie dwa tryby świecenia, a mianowicie ciągły i przerywany. W sklepach można kupić takie lampki w wersji przedniej lub tylnej i mocowane są one do roweru za pomocą elastycznych gumek czy pasków rzepowych. W zależności od indywidualnych preferencji można je zamocować na kierownicy, sztycy podsiodłowej, na koronie widelca czy też poniżej linii kierownicy. Lampki te świecą na czerwono.

Tego rodzaju popularne oświetlenie rowerowe jest niezwykle wygodne użytkowaniu, gdyż lampki można szybko zdemontować, schować do kieszeni i zabrać ze sobą. Jest to szczególnie wskazane przy rowerach, które są zostawiane przez dłuższy czas gdzieś na mieście. Lampki sygnalizujące przy nowych bateriach zapewniają jasne i widoczne z daleka światło, a w nocy oświetlą drogę. Ich zaletą jest także stosunkowo niska cena, łatwy montaż oraz małe gabaryty i bardzo niska masa.