Strój do jesiennego biegania

Bieganie choć nie jest sportem zbyt mocno skomplikowany, to mimo wszystko wymaga całkiem przemyślanego przygotowania przed treningowego w postaci odpowiedniego ubioru. Jakby nie patrzeć jest to sport uprawiany na świeżym powietrzy, na którym wystąpić mogą zarówno bardzo niskie, jak i wysokie temperatury, a także opady śniegu i deszczu, których zwykłe spodenki biegowe nie zatrzymają.

Wymagająca pora roku

Wielu biegaczy uważa, ze najgorszą pod względem odpowiedniego ubioru porą roku jest zima, jednak jest nią zdecydowanie jesień. Podczas jesieni biegacz zmagać się musi nie tylko z niską temperaturą, ale również silnymi porywami wiatru oraz uporczywymi opadami deszczu. To już nie jest ciepłe lato, które było jeszcze kilka tygodni temu i aby biegać, wystarczyło założyć spodenki do biegania i ruszać w trasę – https://www.mikesport.pl/spodenki-i-szorty-do-biegania.

Nie tylko ciepło się liczy

Oczywistym jest, że podczas biegania w czasie jesieni wszyscy ubierają się w ocieplane spodnie do biegania i grube bluzy, aby zachować jak najwięcej ciepła. Nie w braku ciepła tkwi jednak największy problem jesiennego biegania. Zdecydowanie gorzej w tym punkcie wypada wilgoć i porywy wiatru.
Z tego właśnie powodu biegacz powinien być wyposaży po pierwsze w dobrej jakości bluzę i spodnie do biegania, ale także kurtkę przeciwdeszczową lub przynajmniej nieprzemakającą pelerynę. Ważne jednak jest, aby nie była ona wykonana ze sztucznych materiałów, ponieważ bardzo szybko doprowadzi to przepocenia i przegrzania organizmu.