Szukasz butów szosowych? Wybierz Shimano!

Na rynku można znaleźć niezliczoną ilość modeli butów sportowych. W takim gąszczu można się pogubić. Które obuwie będzie najlepsze na trening dla biegacza? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym tekście.

 

Buty szosowe są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z kolarstwem szosowym lub już są maniakami tego rodzaju kolarstwa. Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne obuwie? Między innymi dlatego, że posiada ono porządną amortyzację i jest odpowiedzialne za dobrą stabilizację pięty.  

Klienci bardzo chwalą sobie buty szosowe Shimano. Głównie dlatego, że obniżają ucisk w kluczowych miejscach. W jaki sposób? Ponieważ jest zastosowana Technologia Offset Strap, która minimalizuje nacisk w najwyższym punkcie stopy. Jak wiadomo to miejsce jest najbardziej wrażliwe. W butach Shimano w tym miejscu nie ma żadnych twardych elementów tylko miękkie części pasków. Zapięcie na 3 rzepy umożliwia precyzyjne ustawienie napięcia w każdym miejscu stopy i dodatkowo jest bardzo lekkie.

Buty szosowe Shimano są wyprodukowane z trwałych i sprawdzonych materiałów. Cholewka butów jest zbudowana z nierozciągliwej syntetycznej skóry. Z przodu znajdziemy panele z siatki które zapewniają wentylację. Całość stanowi zwartą, pewną i co najważniejsze trwałą konstrukcję. Warto również wspomnieć o lekkiej nylonowej podeszwie z otworami wentylacyjnymi. W podeszwie znajdują się otwory wentylacyjne które doskonale chłodzą stopy w najgorętsze dni.